Podwyższyć wyniki matury z chemii i biologii w 2018 roku - czyli tym, że nie warto rezygnować z marzeń!

Duża część maturzystów zna wyniki swojej rekrutacji na studia, inni jeszcze czekają. Budzi to wiele emocji i stresu, ale czy tak naprawdę w momencie, gdy zabraknie Ci punktów warto rezygnować z marzeń i planów zawodowych???

Naszym zdaniem nie. Brak kilku czy kilkunastu punktów z matury nie do końca powinien decydować, jaki będziecie wykonywali w przyszłości zawód. Ważne, by umieć się podnieść po takim niepowodzeniu. Teraz decydujące jest ja zaplanujesz dalsze kroki:

#1. Zastanów się, czy podejmiesz studia na innym kierunku, na który się dostałeś/łaś?

Przy podjęciu tej decyzji musimy wiedzieć, czy na dziś chcemy ukończyć ten kierunek. Jeśli bierzemy pod uwagę studia i jednoczesne uczenie się do poprawy matury musimy pamiętać, że inny materiał jest przerabiany na studiach, a innych obejmuje zagadnienia maturalne. Trzeba odpowiednio zaplanować naukę do poprawy wyniku matury by ją pogodzić z zaliczeniami i sesją egzaminacyjną

#2. Przeanalizuj, co Ci poszło nie tak. Czy głównym powodem był brak wiedzy, umiejętności czy stres?

No właśnie, czy chodzi o to, że czegoś nie pamiętałeś/łaś, nie wyćwiczyłeś/łaś wykonywania np. zadań obliczeniowych czy sam stres spowodował popełnianie niepotrzebych błędów?

#3. Jak przygotować się do poprawy?

Polecamy uczyć się w sposób zorganizowany. Naprawdę dobrym sposobem jest udział w kursie maturalnym, który trwa od października do poprawy wyniku. Powtarzanie materiału na kursie, matury próbne, sprawdziany i dyskusje pozwalają "wciągnąć się w naukę". Jeśli chodzi o różne kursy dostępne n rynku, najważniejsze jest to, żeby kurs prowadzili profesjonaliści i zabezpieczenie dla kursantów w postaci możliwości wcześniejszej rezygnacji bez utraty niewykorzystanych na zajęcia środków, gdy zajęcia im nie odpowiadają. Takie zasady obowiązują na kursie firmy Time4Progress - Recepta na indeks.

#4. Gdy ważnym czynnikiem decydującym o tym, czy podejmujesz się drugiej walki o spełnienie swoich marzeń są finanse?

Jest wiele rozwiązań. Ale jedno jest pewne - to że zdobędziecie dyplom rok czy dwa lata później jest widziane jako problem tylko w tym momencie. Czy po 30-dziestu latach pracy zawodowej będzie ważne, że rozpocząłeś/rozpoczęłaś wymarzone studia z rocznym opóźnieniem?

Time4Progress - Recepta na indeks. Kursy maturalne - Wrocław.