Aktualności

Zajmujemy się branżą Life Science. Piszemy raporty, artykuły. Prowadzimy badania i szkolenia. Znamy trendy naukowe i biznesowe, pokazujemy jak za nimi podążać. Pracujemy na bazie sprawdzonych kontaktów. Aktualności podajemy na stronie oraz w mediach społecznościowych.

Prof. Nęcki dla Wirtualnej Polski:

W wywiadzie z 23. marca udzielonym dla Wirtualnej Polski Prof. Zbigniew Nęcki omawia kwarantannę jako  wyjątkowe zjawisko społeczne.

Wiarygodne informacje o koronawirusie

Polecamy stronę Komisji Europejskiej, na której kompleksowo są zamieszczane wiarygodne informacje na temat koronawirusa.

Liczba przypadków koronawirusa na świecie 24.02.2020

Stan epidemiologii wirusa na 2.02.2020 r.

Liczba przypadków koronawirusa na świecie 02.02.2020

Stan epidemiologii wirusa na 2.02.2020 r.

Mycie rąk jako profilaktyka zakażenia koronawirusem

Czytamy, że mycie rąk to ważny sposób profilaktyki rozprzestrzeniania się zakażeń. Jednak czy wiemy jak prawidłowo myć ręce i czy tego nie bagatelizujemy? Szukamy różnych środków do wzmocnienia organizmu i ochrony przed koronawirusem, a warto rozpocząć od niby "zwykłego" mycia rąk.

Jak można obniżyć ryzyko infekcji koronawirusem?    5 podstawowych czynności

WHO podaje wskazówki, jak obniżyć ryzyko infekcji koronawirusem. 5 podstawowych czynności w codziennym funkcjonowaniu to podstawa profilaktyki.

Megatrendy a sektor farmaceutyczny

Znając megatrendy jesteśmy w stanie odpowiadać adekwatnie na przewidywane zmiany rynkowe. Napisaliśmy o tym w artykule do najnowszego wydania Świata Przemysłu Farmaceutycznego. #lifescience #zarządzanie #projekt #farmacja #megatrendy #time4progress #przemysł

Mindfulness w zarządzaniu apteką

Mindfulness może być przydatne w zarządzaniu apteką. Jako narzędzie dobrze komponuje się i wzmacnia kompetencje osób wykonujących zawód farmaceuty.

Zarządzanie projektem w farmacji

Rynek farmaceutyczny jest silnie regulowany i złożony. Składa się przede wszystkim z dużych organizacji korporacyjnych. Opracowywanie leków od laboratorium do wprowadzenia na rynek obejmuje zarządzanie kilkoma procesami, tzn. rozwojem technicznym z dbałością od samego początku o jakość, strategią regulacyjną, rozwojem technologicznym i badaniami klinicznymi, rejestracją i wprowadzeniem produktu na rynek. 

Wyniki badań ankietowych: Czynniki wpływające za zakup suplementów diety

Agencja Badawczo-Rozwojowa Time4Progress postanowiła zbadać tematykę suplementów diety, opierając się na anonimowym badaniu ankietowym, przeprowadzonym dla grupy przypadkowych 70 osób. Zbadaliśmy jaki rodzaj suplementów diety konsumenci spożywają najczęściej, jaki koszt w związku z tym ponoszą, czym kierują się przy wyborze określonego produktu i czy zwracają uwagę na możliwe interakcje między suplementami a lekami.